21168

Uzreiz pēc Balttour tūrisma izstādes Ludzas amatnieki aus kājas un posīsies pie kaimiņiem- uz Lietuvu, kur Ludzas sadarbības pilsētā Rokiškos skaistajās pils muzeja izstāžu zālēs iekārtos izstādi „Latgalskije kraski i uzori” (Latgales krāsas un raksti).
08.02.2012


Tā būs skatāma no 14. februāra līdz 17.martam.

Izstāde būs iekārtota 2 zālēs, kur vienā būs amatu meistaru darinājumi un otrā - 4 jaunu Latgales mākslinieču gleznas. Tradicionālos Latgales deķus, galdautus, lakatus un sedziņas no lina un vilnas, rakstainus cimdus un zeķes, jostas, kopā ar Ludzas amatu pratējām rādīs Latgales meistari no audēju kopas Mozaīka, Tautas daiļamata studijas „Dubna” Līvānos, Līvānu Mākslas un amatu centra, studijas „Dzīpariņš” Rēzeknē. Latgaliešu melno un krāsaino keramiku skatītāju priekam līdz ar Ēriku Kudli, Pēteri Gailumu un Mihailu Sabanski, izstādīs arī Aivars Ušpelis un Staņislavs Viļums no „Pūdnīku skūlas”. Krāsu prieku savās jaunākajās gleznās piedāvās skatīt Ilze Griezāne, Agra Ritiņa, Vēsma Ušpele un Vija Stupāne.

17. martā būs noslēguma pasākums, kurā piedalīsies meistari, pašvaldību pārstāvji, organizatori. Pasākumu krāšņāku pieskandinās Ludzas Tautas nama jauktais koris Austrumstīga. Esam gandarīti, ka varam iepriecināt savus tuvākos kaimiņus, ar kuriem mums tik daudz kopīga tautas mākslā.

Lai skaisti izskan Latgales krāsu un rakstu prieks! 
      Atpakaļ
Tālavijas 27a, Ludza, LV-5701, Latvija,
65707203, 29467925,
65707202,
ligakondrate@inbox.lv