32989

Ludzas amatnieki starptautiskajā tūrisma izstādē-gadatirgū „Balttour 2013” Rīgā
06.02.2013


Ludzas amatnieku jaunais piedāvājums tiks prezentēts 20. starptautiskajā tūrisma izstādē-gadatirgū „Balttour 2013” Rīgā, Ķīpsalas izstāžu centrā no 8-10.februārim.

"Balttour 2013" Latgales reģions piedalīsies kā jau ierasts visi novadi kopā skaistā stendā, kura sienas rotās Ludzas amatnieku centrā uzņemtās bildes, jo šogad stenda tēma būs Latgales amatniecība. Izstādes laikā Latgales stendā savas prasmes demonstrēs vairāk nekā 30 Latgales amatnieki , izstādes apmeklētājiem būs iespēja pagaršot gan Latgales tradicionālos ēdienus un dzērienus. Īpašā akcijā”Saber savu tēju” tiks piedāvātas gardas un veselīgas zāļu tējas. Ludzas amatnieku centrs prezentēs savu jauno reklāmas materiālu ar amatnieku piedāvājumiem tūristiem: ekskursiju Latgales amatniecības vēsturē ar amatu demonstrācijām un cienastu, tūri pa senāko Latvijas pilsētu ar Amatnieku centra apmeklējumu un pusdienām latgaļu gaumē, seno baltu Saules kalendāra programmu ar svētku galdu un seno baltu seno amatu programmu, Lielo Latgaļu tirgus pasākumu 22. jūnijā Ludzas pils kalnā.

Izstādē tiks prezentēti arī jaunie Latgales  informatīvie materiāli – Pierobežas karte,  brošūra Tavas skaistākās brīvdienas Latgalē, Aukštaitijā un Vitebskas apgabalā, kā arī Latgales un Pleskavas apgabala pārrobežu tūrisma maršrutu karte. Ludzas amatnieku centra piedāvājums ir ari iekļauts Lauku tūrisma asociācijas jaunajā Latvijas Kultūras mantojuma kartē un 8 izstrādātajos maršrutos.

Ludzas piedāvājumiem tūristiem nāksies pacīnīties ar nopietnu konkurenci, jo kopumā izstādes hallēs "Apceļo Latviju" un "Atklāj pasauli!" varēs apskatīt vairāk nekā 300 stendus, kuros savus piedāvājumus prezentēs ap 700 tūrisma uzņēmumu no Latvijas, Azerbaidžānas, Čehijas, Vācijas, Spānijas, Gruzijas, Grieķijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Horvātijas, Tunisijas, Turcijas, Itālijas, Slovākijas, Indijas, Ganas un citām tikpat kolorītām valstīm. "Balttour 2013" piedalīsies vairāk nekā 34 valstu tūrisma pārstāvniecības, plānots, ka izstādi trīs dienu laikā apmeklēs vairāk nekā 30 000 interesentu.

Ikviens izstādes apmeklētājs, vienalga, vai viņš ir Latvijas vai pasaules apceļotājs, kaislīgs kultūru pētnieks vai jaunu galamērķu mednieks, ''Balttour 2013'' atradīs savai sirdij un makam ko piemērotu,'' norāda Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ALTA) prezidente Kitija Gitendorfa, viena no izstādes organizatorēm.

Gaidīsim apmeklētājus Ludzā , amatnieku centrā un jaunajā Latgales kukņā, lai piedāvātu pa īstam izjust latgalisko garu!

Līga Kondrāte,
Ludzas TIC vadītāja,  Ludzas amatnieku centra menedžere
29467925, 65707203,
ligakondrate@inbox.,lv
www.ludzasamatnieki.lv; www.ludza.lv
      Atpakaļ
Tālavijas 27a, Ludza, LV-5701, Latvija,
65707203, 29467925,
65707202,
ligakondrate@inbox.lv