14029

Ludzas amatnieku centrā varēs apgūt tapošanas pamatus
20.04.2011


Izrādās, ka siena grābekli var izmantot ne tikai pļavā, bet rokdarbos. Nē, ne jau tāpēc, lai nogrābtu dziju galus vai izsukātu adījumu, bet, lai izgatavotu (varbūt precīzāk būtu jāsaka, iztapotu) no dzijām šalli vai pat kleitu. Šie rokdarbi top uz grābeklim līdzīga rīka ar tapām, tāpēc arī to sauc par tapošanu.

30. aprīlī, sestdien, plkst 10.00 Ludzas Amatnieku centrā viesosies vidzemniece Rudīte Dāldere un interesentiem ierādīs tapošanas pamatus.

Rudīte ir diplomēta psiholoģe un strādā Strenču dienas centrā. Rokdarbi ir viņas aizraušanās jau no agras bērnības. Rudīte ada, tamborē, izšuj un allaž atrod arī ko jaunu un interesantu plašajā rokdarbu pasaulē. Jauniegūtās prasmes viņa allaž ierāda arī sava dienas centra apmeklētājiem.

Rudīte saka, ka tapošanu var iemācīties katrs, ja vien to vēlas. Pamatrakstu apgūt esot pat vieglāk kā adīšanas ābeci. Rudīte apliecina, ka elementārās tapošanas prasmes tiešām varot apgūt arī uz parastā grābekļa, bet vēlāk gan nepieciešams speciāli gatavots darbarīks, lai strādāt varētu ērtāk.
Aplūkojot šai tehnikā tapušos darbus, nezinātājam būs grūti noteikt, kā tie ir veidoti. Jāsaka gan-rezultāts ir tiešām efektīgs.

Rudītei jāmēro tāls ceļš, tāpēc ir svarīgi zināt, cik cilvēku 30. aprīlī vēlas apmeklēt tapošanas nodarbības.
Meistarklases dalībniekiem paredzēta neliela dalības maksa ceļa izdevumu un izejmateriālu izmaksu segšanai.

Interesentus lūdz pieteikties līdz 27. aprīlim pa  t. 29467925 (Līga).


  
Ielādēju


      Atpakaļ
Tālavijas 27a, Ludza, LV-5701, Latvija,
65707203, 29467925,
65707202,
ligakondrate@inbox.lv