14028

No 15. aprīļa līdz 15. maijam Ludzas amatnieku centra 2.stāvā izstāžu zālē būs skatāma līvānietes Ilzes Griezānes gleznu izstāde „Brīvā gaisā”
20.04.2011


Jaunā māksliniece Ilze Griezāne, Mūsu sadarbības partneru–Latgales mākslas un amatniecības centra vadītāja, laipni piekrita ludzāniešu uzaicinājumam izstādīt savas gleznas Ludzā.  Savus darbus viņa  lielākoties glezno brīvā dabā- plenēros, kas tiešā tulkojumā no franču valodas nozīmē brīvā gaisā. Māksliniece atzina, ka gleznojot brīvā dabā apkārt jūtamas gaismas spēles un krāsu mainība, dabas dzīvā elpa. Viena un tā pati vieta, citā diennakts laikā, atkarībā no saules var piesaistīt skatienu un iedvesmot, vai gluži pretēji – atstāt vienaldzīgu.

Ilze Griezāne nopietni gleznošanai pievērsās 2006. gadā,  kad viens no ievērojamākajiem Latgales keramiķiem Evalds Vasiļevskis uzaicināja uz plenēru savās mājās „Akmenīšos”, kas atrodas ļoti gleznainā vietā pie Rāznas ezera. Šajā plenērā arī tika iepazīti tie jaunie Latgales mākslinieki, ar kuriem Ilze Griezāne jūtas vislabāk, nekautrējoties prasot padomu vai vienkārši izrunājoties par dzīvi, un tie ir: mākslinieces Agra Ritiņa, Vēsma Ušpele, Vija Stupāne un mākslinieks Jānis Plivda. Kā teica pati māksliniece Ilze Griezāne: „...tie ir mākslinieki, no kuriem ļoti daudz mācos un smeļos radošas idejas.”

Kopā izstādē ir apskatāmas 16 mākslinieces gleznas, kuras tapušas sekojošos plenēros: „Akmenīšos”, Cesvainē, Preiļos, Mazirbē, Ezerniekos un Bruknā.

Ludzānieši ir redzējuši jau Ilzes draugu mākslinieku Agras Ritiņas un Jāna Plivdas gleznas. Nu nāciet skatīt Ilzes Griezānes  noskaņu bagātos un dziļi izjustos darbus Ludzas amatnieku centrā  visas dienas, izņemot svētdienu no 9.00- 17.00!
      Atpakaļ
Tālavijas 27a, Ludza, LV-5701, Latvija,
65707203, 29467925,
65707202,
ligakondrate@inbox.lv