12205

Aicinām piedalīties Prasmju skolā, ko organizē Kultūras nacionālā mantojuma centrs
05.03.2011


5., 12., 19., 26. martā Ludzā, Ludzas amatnieku centrā, Tālavijas ielā 27a, no plkst. 11.00- 15.00  nākt kopā  velt velteņus un adīt latgaliskus cimdus.

Šogad ziema ir neparasti auksta un sniegota, tāpēc arvien lielāka ir interese par velteņiem- gan parastajiem melnajiem krievu velteņiem, gan mūsdienīgākiem-baltiem vai krāsainiem, izšūtiem ar puķēm vai ornamentiem. Veltas tūbas apavi Latvijā parādījās 19.gs beigās, toreiz līdz pēckara laikiem velteņi bija visiecienītākie ziemas apavi laukos, tos prata gatavot daudzi meistari, daudz tos gatavoja mazajos lauku vilnas pārstrādes uzņēmumos, dzirnavās un kārstuvēs. Šodien velteņu vēlēju Latvijā tikpat kā nav palicis un vērtīgais amats draud izzust. Ludzas amatniekiem par vaļenkiem un to gatavošanu jau pasen ir radusies pastiprināta interese. Pagājušo gadu mācījāmies šo arodu pie Polockas velteņu meistares, kas ierādīja aroda pamatus, tālāk jau paši pilnveidojām savas prasmes apgūstot modernākas mūsdienu filcēšanas tehnikas, lai galā varētu atklāt visātrāko un ērtāko vilnas velteņu gatavošanas metodi. Visās marta sestdienās aicinām Prasmju skolas ietvaros ari jūs izmēģināt savelt sev veltenīšus, varbūt ka nākotnē noder!

Lai būtu silti ne vien kājām, bet ari rokām, otra 7 cilvēku grupiņa varēs mācīties latgalisko vilnas cimdu adīšanas noslēpumus. Esam iecerējuši katru sestdienu aicināt citu adītāju (L.Kravale, A.Pastare, A.Čakāns, L.Bule),  kas mācīs cimdu adīšanas tehnikas, latgaliskos rakstus, ornamentu kompozīciju un vienkārši padalīsies pieredzē.  Piedāvāsim savu cimdu kolekcijas apskati.

Nāciet izadiet savus rožu cimdus!

Pieteikties var pa tel. 29467925 vai e-pastu : ligakondrate@inbox.lv,
grupiņās vietu skaits ierobežots. 


Ielādēju


      Atpakaļ
Tālavijas 27a, Ludza, LV-5701, Latvija,
65707203, 29467925,
65707202,
ligakondrate@inbox.lv