Ludzas amatnieki prezentēs sevi Latgales stendā „Balttour 2010” – vadošajā tūrisma izstādē Baltijā no 5. līdz 7. februārim Rīgā, Ķīpsalas izstāžu centrā.
22.01.2010


Jau 16.reizi Ķīpasalas izstāžu centrā ceļot gribētāji tiek aicināti uz starptautisko tūrisma gadatirgu „Balttour 2010”, kur bagātīgu ceļojumu galamērķu piedāvājumu izstādē varēs izvēlēties, apmeklējot Latvijas reģionu un pilsētu, uzņēmumu stendus, nacionālos ārvalstu stendus, lai iepazīstos ar tūrisma aģentūru un operatoru produktiem, kas piedāvās maršrutus atpūtai un veselībai gan tepat, gan tuvākajās kaimiņvalstīs.

Latgales stendā šoreiz aicinās ciemos ne vien Latgales novadu un pilsētu tūrisma speciālisti, bet arī mūsu kaimiņi no Lietuvas un Baltkrievijas. Tiks piedāvāti  ne vien jau zināmi un jauni Latgales uzņēmēju piedāvājumi, bet arī vairāk kā 20 jauni ceļojumu maršruti Latgalē un Aukštaitijā- Baltijas ezeru zemē un Latgalē un Vitebskas apgabalā- tūrisma galamērķī ar skaistu nosaukumu Bella Dvina.Izstādē Latgales stendā strādās arī novadu amatu meistari no Ludzas amatnieku centra, Latgales Mākslas un amatniecības centra, Gunārs Igaunis ar savu mūzikas instrumentu darbnīcu, Apkalnmāju meistari, ārstniecības tēju audzētāji no” Kurmīšiem” un keramiķis Valdis Pauliņš.

Ludzas amatnieki ne vien demonstrēs senas prasmes, piedāvās savus ražojumus bet arī cienās izstādes apmeklētājus ar latgaliešu cienastiem.

Šajos ceļojumos  kā viena no lielākajām latgaliešu vērtībām tik izcelta amatniecība.

Ludzas amatnieku centrs kopā ar Līvānu mākslas un amatniecības centru nākošā gadā atkal aicinās apmeklēt latgaliešu arodu pratēju meistardarbnīcas akcijā Zalta rūku ceļš  un apgūt  sev tīkamākas prasmes pašiem. Īsi pirms Jāņiem mēs atkal aicināsim kopā  visus reģiona meistarus, saimniekus un dziedātājus un, protams, apmeklētājus sanākt kopā svinēt Lielo Latgaļu tirgu Ludzas pilskalnā. Šogad tas notiks 19.-20. jūnijā.  LAC piedāvās  izstādes apmeklētājiem braukt mācīties arodu prasmes pie mūsu meistariem.
Nāciet uz izstādi „Balttour 2010” un uzziniet – kā vislabāk pavadīt savu atvaļinājumu un brīvdienas tepat Latvijā!

Latgales 19 novadi un pilsētas  savus piedāvājumus šogad prezentēs vēl lielākā stendā, kā pagājušo gadu, šogad kopā ar saviem sadarbības partneriem Lietuvas Aukštaitijā un Vitebskas apriņķi Baltkrievijā. 120 m² Latgales amatnieki, amatu centri demonstrēs savas prasmes un cienās stenda viesus ar latgaļu ēdieniem un  Latgales tūrisma informācijas centru darbinieki strādās plecu pie pleca ar lietuviešu un baltkrievu kolēģiem 12 darba vietās, piedāvājot izstādes apmeklētājiem un tūroperatoriem jaunos tūrisma maršrutus un atpūtas iespējas. 14 jauni aktīvās atpūtas, izziņas kultūrvēstures, gastronomiskie un daudzi citi tūrisma maršruti aicinās ceļotājus doties pie mums un viena ceļojuma laikā  iepazīt visus Latgales novadus un pilsētas  un Aukšataitijas Utenas, Moletu Ignalinas, Zarasu un Anikšču  apriņķus. Šie maršruti un jauni  atpūtas pie ūdeņiem piedāvājumi ir tapuši projekta Latvijas –Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā „Uz ūdens resursiem balstītā kopējā tūrisma piedāvājuma radīšana Latgalē un Utenas apgabalā” Water Joy LLI-050” ietvaros. Latgales reģiona un Utenas apgabala speciālisti , pozicionējot abus reģionus kā vienotu tūrisma galamērķi, izveidojuši daudzas jaunas atpūtas vietas ezeru un upju krastos un ko prezentēs izstādes apmeklētājiem jaunus ar atpūtu pie ūdeņiem saistītus produktus un pasākumus. Kā, piemēram, jauno plostu Ludzas mazajā ezerā grupu ekskursijām un Neptūna svētkus jaunizveidotajā atpūtas vietā  ģimenēm 1.augustā  Ludzā.


Pirmo reizi šogad Latgale aicinās, ceļojot uz Latvijas austrumu pusi, izvēlēties kādu no izstrādātajiem 10 jaunajiem maršrutiem Latgales un Baltkrievijas kopīgai iepazīšanai - starptautiska pārrobežu tūrisma galamērķa Daugavas upes krastos ar skaistu nosaukumu Bella Dvina tīrās dabas un bagātās kultūras un vēstures izbaudīšanai. Latgales-Baltkrievijas stendā tiks prezentēti ūdenstūrisma maršruti, kas dos iespēju laivās ceļot ne vien pa mūsu likteņupi Daugavu, kas kaimiņzemē nes Dvinas vārdu, bet arī pa mazākām abu reģionu upēm un ezeriem. Noteikti ceļotāju uzmanību piesaistīs maršruti, kas aicina iepazīt  latgaļu un baltkrievu svētvietas, skaistākos un vērtīgākos kultūrvēstures objektus, izbaudīt nacionālos senos ēdienus, un  tradīcijas , piedalīties kopīgi tautas pasākumos. Stendā apmeklētājiem tiks piedāvāti informatīvie bukleti par kopīgajiem latgaļu-baltkrievu piedāvājumiem un maršrutu kartes. Pirmo reizi tiks prezentēta jaunais pārrobežu tūrisma galamērķis Bella Dvina jaunajā mājas lapā -
www.belladvina.com. tas viss ir tapis INTERREG III B projekta” Bella Dvina - ceļojums cauri robežām, atklājot rietumu Daugavas reģiona kultūru un dabu” ietvaros.

Kā allaž Latgales stendā tūrisma speciālisti prezentēs Latgales pilsētu un novadu jaunākos  piedāvājumus un uzņēmēju pakalpojumus. Te varēs atrast informāciju par jaunām viesu mājām, par jauniem ceļojumiem  un kompleksajiem pakalpojumiem veselības uzlabošanai un atpūtai pie Latgales zilajiem ezeriem, par tradīciju pasākumiem, pilsētu svētkiem  un Lielo Latgaļu tirgu 19.-20.06.

Balttour izstādi var nosaukt par startu jaunajai  tūrisma sezonai, jo tieši te viesnīcas, tūrisma organizācijas, aģentūras, transporta pakalpojumu sniedzēji un tūroperatori pirmo reizi prezentē nākamās sezonas jaunumus. Izstāde “Balttour” ir nozīmīgākais tūrisma pasākums Baltijā, kas tradicionāli kalpo kā ceļvedis un palīgs ceļojumu izvēlē un īstenošanā.

Darba laiks:
5. un 6. februāris 10.00–18.00
7. februāris 10.00–16.00

Šogad būs arī ievērojami lētākas ieejas biļetes nekā pērn!
      Atpakaļ
Tālavijas 27a, Ludza, LV-5701, Latvija,
65707203, 29467925,
65707202,
ligakondrate@inbox.lv