22535

Apgūsti senās prasmes!
30.03.2012


Jau trešo gadu Nemateriālās kultūras mantojuma saglabāšanas centrs noteiktās akcijas dienās aicina visus interesentus -- jaunus un vecus -- apmeklēt seno amatu meistardarbnīcas. Te katrs var iemācīties kādas noderīgas prasmes. Šogad visā Latvijā pasākums

Satiec savu meistaru! notiks 30., 31. martā un 1. aprīlī.
Ludzas Amatnieku centra piedāvā apgūt vairākas amatu prasmes.
Visu darbnīcu sākums -- plkst. 10.00

Peterņu pīšana
Mūsu meistars Salimons Kipļuks Latvijā ir vienīgais zināmais peterņu meistars, kurš nu jau vairākos semināros un meistardarbnīcās savas prasmes māca arī citiem. Perernes bija zemnieku apavi, ko darināja no linu aukliņām. Ja peternes ir pareizi pagatavotas, tās nelaiž cauri mitrumu.
Salimons ir nopinis šos apavus Alūksnes deju kolektīvam, daži peternes valkā arī kā istabas čības.
Meistars šo prasmi mācīs piektdien un sestdien.

Katrs linu dvielis -- īpašs
Sestdien un svētdien Rasma Vancāne stāstīs un rādīs tradicionālās prasmes, kā linu dvieli padarīt īpašu ar tamborējumu vai izšuvumu tā galos. Rasma ir savākusi bagātīgu materiālu par šo rokdarbu veidu.

Celaiņu aušana
Sestdien un svētdien Marita Tutane mācīs Latgalei raksturīgo celu jostu aušanu. Tā ir īpaša tehnika, kad aušanā izmanto celus (nelielus kvadrātveida aušanas piederumus). Saka, ka šo prasmi varot apgūt katrs. Īpaši aicinātas folkloras kopu dalībnieces, kuras savam tautu tērpam jostu var iemācīties izaust pašas.

Uzpin sev skalu grozu!
Skalu grozu arī varot uzpīt vienas dienas laikā. To varēs darīt sestdien un svētdien. Izejmateriāli būs sagatavoti. Būs, ar ko iet sēnēs vai ogās. Darbnīcu vadīs Eriks Kondrāts.

Ēdīsim zacerku!Amatnieku centra pagalmā sestdien uz ugunskura vārīs vienkāršu un sātīgu latgaliešu ēdienu: piena zupu -- zacerku.

Nāciet uz darbnīcām!
Informācija un pieteikšanās pa t. 29467925 pie Līgas Kondrātes.
 
      Atpakaļ
Tālavijas 27a, Ludza, LV-5701, Latvija,
65707203, 29467925,
65707202,
ligakondrate@inbox.lv